Sekcja Spadochronowa

Witamy serdecznie wszystkich przyjaciół sekcji spadochronowej działającej przy Aeroklubie Włocławskim. Już na wstępie chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy udostępnili nam zdjęcia i pamiątki związane z działalnością sekcji. Bez Państwa współpracy, zachęty oraz motywacji ten projekt nie miałby szans.

W 2015 roku mija 55 lat od chwili rozpoczęcia działalności sekcji spadochronowej. Kto by pomyślał? Ponad pół wieku wielkiej historii. Wielu wspaniałych ludzi ją tworzyło, jedni z większym skutkiem, inni z mniejszym. Jako młodzi ludzie rozpoczynający szkolenie podstawowe otrzymali w gratisie pełny zestaw wrażeń i doznań. Na początku była ciekawość oraz strach przed pierwszym skokiem, następnie pojawiły się wątpliwości oraz wewnętrzne pytania typu „Co ja tutaj robię?, Po co mi to?????”. Jednak te uczucia szybko przeistoczyły się w fascynację oraz zauroczenie. Stąd też tak wiele sukcesów sportowych na arenie krajowej oraz międzynarodowej stało się udziałem naszych wychowanków. Dla wielu kolegów skok spadochronowy był impulsem by dalsze swoje życie związać z lotnictwem wojskowym, cywilnym lub sportowym.

Pomimo, że od 2012 roku sekcja zaprzestała praktycznie szkolić młodych skoczków ustępując miejsca komercyjnej szkole spadochronowej SKYDIVE, pozostała pamięć o osobach, których postawa i dokonania tworzyły historię sekcji. Wielu z nich odeszło od nas na zawsze, inni rozjechali się po kraju i po świecie. Pamiętajmy jednak, że każdy z nich zostawił tu cząstkę samego siebie.

Ta strona drodzy koledzy i koleżanki jest właśnie dla Was, odważnych, szalonych , bogatych w przeżycia i wrażenia, dostępne tylko nielicznym.

I Zjazd Sekcji Spadochronowej Działającej Przy Aeroklubie Włocławskim przeszedł do historii. Był on szczególny a zarazem niezwykły, tak jak te pół wieku istnienia sekcji. Były wzruszenia, spotkanie po wielu latach, odżyły wspomnienia. Państwa udział w tym wydarzeniu sprawił nam największą satysfakcję. Gościliśmy najlepszych z najlepszych, tworzących historię sekcji. Wielu naszych przyjaciół nie mogło uczestniczyć w zjeździe z różnych powodów,ale też wielu niedoczekało i odeszło od nas na zawsze. Byliśmy myślami z nimi. Dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzyliście decydując się na przyjazd do nas z różnych zakątków kraju i świata. Wasze bogate doświadczenie spadochronowe to znakomity materiał na nie jedną książkę. Mimo, że zawiodła pogoda i nie dotarł kamerzysta oraz fotograf nic nie przesłoniło wspaniałej i doniosłej atmosfery tego spotkania w której to Wy byliście najważniejsi. Wspólnie z organizatorami podjeliśmy decyzję, że jeden komplet upominków dla uczestnika zjazdu wraz z pamiątkowym dyplomem przeznaczymy na licytację WOŚP. Imię i nazwisko osoby, która kupi pamiątkowy zestaw zostanie oczywiście umieszczone na dyplomie.

Tak więc zamykamy następną kartę niezwykłej historii sekcji spadochronowej. Czy będą następne? Kto to wie, czas pokaże.

Pozdrawiamy Zbyszek Wieczorek oraz Wojtek Wieczorkiewicz

wspólne

UCZESTNICY I MIĘDZYNARODOWEGO ZJAZDU CZŁONKÓW ORAZ PRZYJACIÓŁ SEKCJI SPADOCHRONOWEJ
Więcej …